Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarТОП ВЕСТИ

УХМР ИЗДАДЕ МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Од утре обилни врнежи од дожд, драстична промена на времето

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ за утре (20.11):

Под влијание на циклонска активност утре попладне и во текот на ноќта на повеќе места ќе има обилни врнежи од дожд (над 25 л/м2 за 24 часа).

Локално ќе биде нестабилно со поинтензивен пороен дожд и грмежи (над 30 л/м2 за 12 часа), особено во југоисточните и источните делови од земјава.

Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час).