Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+БизнисВо тренд...

Произведени 10.592 MWh струја од АД ЕСМ изминатото деноноќие

АД ЕСМ на 16.11.2022 година произведе 10.592 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.791 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.801 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 3.110 MWh електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 16.11.2022 година.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе