Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата затекна луѓе со бесправно исечени огревни дрвја, сите се лишени од слобода

На 16/17.11.2022 во периодот од 20.40 часот до 01.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.И.(22) и Б.Х.(33) од гостиварско Речане и К.Х.(21) од Република Албанија, поради сомнение за „пустошење на шума“. Околу 21.00 часот во атарот на гостиварско Здуње, спроти локалниот пат за Лешница, K.Х. со моторно возило истоварил огревни дрва без потребните документи, а за тоа бил ангажиран од Б.Х..

Тројцата се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе