Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште четворица искасани од кучиња скитници

На 16.11.2022 во 18.15 часот во Полициската станица Центар, З.А.(53) од Скопје пријавила дека во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била касната од куче скитник.

На 16.11.2022 во 00.35 часот во Полициската станица Аеродром, Д.А.(18) од Скопје пријавил дека во трговски центар на бул.„Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник.

На 16.11.2022 во 17.30 часот во СВР Тетово, Е.Д.(68) од Гостивар пријавил дека во Шеста станбена зона во Гостивар бил каснат од куче скитник.

На 16.11.2022 во ОВР Кичево, Л.Ц.(44) од кичевското село Долно Строгомиште пријавил дека на улицата „Маршал Тито“ во Кичево бил каснат од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе