Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонија

Приведен крадец од Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

На 14.11.2022 во 16.40 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Е.М.(48) од Кавадарци. Тој се сомничи дека на 03.11.2022 од товарно моторно возило „форд транзит“ со скопски регистерски ознаки, сопственост на Д.Д.(50) од Кавадарци, одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. Лицето било приведено во Полициската станица во Кавадарци и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе