Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведен крадец од Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

На 14.11.2022 во 16.40 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Е.М.(48) од Кавадарци. Тој се сомничи дека на 03.11.2022 од товарно моторно возило „форд транзит“ со скопски регистерски ознаки, сопственост на Д.Д.(50) од Кавадарци, одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Лицето било приведено во Полициската станица во Кавадарци и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе