Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Машко и женско лице среде Скопје ограбија шеснаесетгодишна девојка

На 14.11.2022 околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачје на Центар – Скопје, две лица(едно машко и едно женско) со закана со остар предмет одзеле пари од 16-годишна малолетничка од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе