Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Турски државјанин повреден додека извршувал градежни работи во Скопје

На 14.11.2022 во Полициската станица Центар, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешка телесна повреда бил донесен З.К.(57) од Република Турција, со престој во Скопје. Според пријавеното, тој се здобил со повредата додека извршувал градежни работи на објект во изградба на бул„Кирил и Методиј“.

Увид бил извршен, а за настанот бил известен Државен инспекторат за труд.