Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Еден ранет во Студеничани

На 13.11.2022 во 17.00 часот во СВР Скопје, И.Ј.(37) од с.Студеничани, скопско, пријавил дека околу 13.55 часот на ул.„4“ во селото бил физички нападнат од А.Д.(31) и М.Д.(28), двајцата од с.Студеничани, по што М.Д. со остар предмет му нанел повреда.

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.