Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонијаВо тренд...

Ковачевски: Поради идните генерации нема да дозволиме политички пиромани да ни ја одредуваат судбината

„Ние како политичари кои ја гледаат државата во ЕУ, како граѓани, заради себе, заради нашите деца, заради идните генерации не смееме да дозволиме политиката да биде креирана од политички пиромани кои што немаат никаква визија за државата“ изјави премиерот Димитар Ковачевски.

Тој додаде дека најголемата опасност за нашиот пат кон ЕУ лежи во една политичка партија која има атни-европска, анти-НАТО и анти-интеграциона политика со западна Европа. Тоа е Левица и нивниот претстадетел Димитар Апасиев.

„Тие веќе го имаат земено во заложништво претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, затоа што тој е слаб, без став и визија“ рече Ковачевски.

За уставните измени премиерот додаде дека таа одлука е одлука за сите пратеници во Собранието што треба да ја донесат, а не одлука на Владата или за Владата.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе