Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Локално

Подгответе се: Без вода делови од општина Карпош

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваат дека на 15.11.2022 година (вторник), поради штопирање стара мрежа на улицата Копенхагенска бр.2, во периодот од 9 часот, па сè до завршување на интервенцијата, без вода ќе останат корисниците од улиците Копенхагенска, Софиска, Бриселска, Његошева, Петар Драганов и Стокхолмска (општина Карпош).

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе