Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Локално

Подгответе се: Без струја делови од Карпош и Гази Баба

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:

– од 9 до 14 часот корисниците од улиците Беаз Куле и Гостиварска, корисниците од улицата Борис Сарафов, лоцирани околу старскиот дом во населбата Ѓорче Петров (општина Ѓорче Петров), како и корисниците од село Нерези (општина Карпош);

– од 9.30 до 12.30 часот корисниците од ул. 6 во село Стајковци, лоцирани во близина на „Оли шпед“ (општина Гази Баба).