Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

Ковачевски упати сочуство до Ердоган по трагедијата во Истанбул

-Упатувам длабоко сочуство до братскиот турски народ, до семејствата на загинатите, до градоначалникот
@imamoglu_int
и претседателот
@RTErdogan
по денешната експлозија во срцето на Истанбул., твитна премиерот Димитар Ковачевски по експлозијата која што се случи во Истанбул денеска.