Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Спорт

Сенида се заинтересира за танцот на ЕХФ Еуро во Скопје

Танчерите од студиото Еурека од Македонија, заедно со артисти од Словенија и Црна Гора беа дел од перформансот на официјалната песна Play with heart, ​која на отворањето на Европското првенство за ракомет за жени ја изведе познатата пејачка Сенида.

Кики Мукаетова, која беше дел од танчерската група, на својот профил на Инстаграм сподели фотографии од настанот, а тоа го привлече вниманието и на пејачката Сенида која лично и напиша и побара да го сподели и видеото од настапот.

Сенида е регионална музичка ѕвезда, пејачка и текстописец, родена во Словенија, позната по нејзиниот длабок глас и уникатен изглед.

Таа е избрана за амбасадор на Европското првенство Песната која ја пее „Играј со срце“ се изведува на повеќе јазици е напишана од Гашпер Павли, продуцент е Тимотеј Лампе Игњиќ, музиката ја изработија Казафура и Сенида, додека текстот е напишан од Бенџамин Крнетиќ, Сенида и Казафура.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе