Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Хилари Свонк чека бизнаци

Хилари Свонк го проширува своето семејство – за уште два члена!

Оскаровката (48) во средата на „Добро утро, Америка“ објави дека таа и сопругот Филип Шнајдер очекуваат близнаци.

Ѕвездата на „Алјаска дејли“ нагласи дека мајчинството е нешто што го посакувла долго време.

„Има нешто што го чекав многу долго и сега можам да ви кажам – ќе станам мајка. Доаѓаат две деца, не ми се верува“, рече таа.

„Се чувствувам одлично во моментот, но мојата облека почнува да се чувствува тесно“, се пошегува актерката, а потоа додаде: „Ова е голем благослов, апсолутно чудо. Неверојатно е“.

Хилари и Филип се во брак од 2018 година, а претходно беа во врска две години.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе