Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикВо тренд...

Оваа невеста знае дека ужива: Вереникот ја остави на олтарот, но не дозволи да и’ го уништи денот

Невестата од Волс беше подготвена пред олтарот да му го каже судбоносното „да“ на вереникот, но тоа сепак не се случи.

Кејли Стед (27) беше во врска четири години пред таа и Калум (24) да решат да се венчаат. Тие се договориле ноќта пред свадбата да се разделат и да не се слушаат, па таа до последен момент била убедена дека се е во ред.

Меѓутоа, пред самата церемонија дознала дека нејзиниот вереник побегнал и се откажал од венчавката.

„Бев блажено неука цело време“, изјави таа.

Тој вели дека немало знаци дека Калум ќе бега.

– Го планиравме нашиот меден месец и минатиот Божиќ ми подари рачно напишан албум со спомени и причини зошто ме сака. Навистина не знам зошто го направи тоа, но сега веќе не е ни важно – рекла таа.

Кајлеј се подготвувала за венчавката од рано наутро, а девериците преку деверот дознале дека младоженецот нема да се појави.

-Кога дознав бев во целосен шок, целата шминка ми беше намачкана и не можев да ги задржам солзите. Фотографот ме праша зошто и покрај се не поминувам убав ден со семејството и пријателите, а потоа решив да продолжам со венчавката – рекла таа.

Таа танцуваше со нејзиниот татко
Токму тоа го направи Кајлеј. Ја поправила шминката, ја облекла венчаницата и отишла да слави без вереникот бидејќи, како што вели, „не сакала тажен ден“.

– Моите девери, семејството и пријателите останаа покрај мене. Многу ми беше важно овој ден да го поминам со моите родители кои се веќе постари и секогаш се плашев дека нема да можат да присуствуваат на мојата свадба. Танцував со татко ми, а моите пријатели беа со мене цело време – изјавила таа.

Иако не се омажи, се фотографираше во венчаницата, танцуваше, одржа говор и уживаше.

Таа не сакаше целиот труд и пари да одат залудно. По венчавката, нејзините пријатели започнаа кампања GoFundMe за да и помогнат на невестата да ги покрие трошоците за свадбата.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе