5.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАЉУБОВ И СЕКСХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

Сите знаеме некој кој ги оценува другите според нивниот изглед и обично се заљубува во туѓите облини наместо во нивното срце.

Без разлика дали станува збор за запознавање, пријателство или врска – тие ја ставаат физичката привлечност над се друго.

Скорпија
Скорпиите се познати по својот „валкан“ ум и сензуална природа. За нив сексуалната интимност е исклучително важна, па затоа бираат само партнери со одлична фигура, а емоциите главно ги игнорираат. Тие се исклучително пребирливи и можат да одат до крајности само за да изберат партнер со одличен физички изглед. Припадниците на овој хороскопски знак нема да имаат ништо против да градат врска само за да го задоволат својот копнеж во кревет. Емоционалната врска со нив секогаш доаѓа подоцна.

Стрелец
Стрелците се познати по нивните авантуристички личности и не можат да бидат врзани за една личност или одговорност. Родените во овој знак секогаш го ставаат сексот пред љубовта и лесно си играат со туѓите срца бидејќи не се доволно сериозни во врската. Тие се многу кокетни и желни да освојат разни атрактивни партнери за свое задоволство.

Овен
На родените во знакот Овен се брзо им здосадува и им требаат различни типови на атрактивни партнери за да ги задоволат. Секогаш во центарот на вниманието поради нивниот најголем сексуален нагон, тие секогаш избираат секс наместо љубов. Не им треба многу време за да се возбудат и често се трудат да ја направат љубовната сесија посензуална. Овните се интензивни љубовници, но не се премногу приврзани или сентиментални.

Бик
Биковите имаат изразени сексуални фантазии и важен им е згодниот, висок и енергичен партнер. Тие дури и не обрнуваат внимание или се мачат да откријат што им се допаѓа или што не им се допаѓа кај партнерот, а откако ќе влезат во врска, главно претпочитаат да ги исполнат своите фантазии наместо да ја одржуваат врската удобна и романтична. Биковите сакаат различни видови на задоволство и секогаш се подготвени да испробаат нови работи во спалната соба.

Спонзорирано:

Можеби ќе ве интересира

За овие 3 хороскопски знаци оваа недела ќе биде најсреќна во ноември

M T

Три знаци ќе се заљубат: Овој го чека СУДБОНОСНА ЉУБОВ

M T

Среќата ги следи: ОВИЕ четири знаци до крајот на годината ќе најдат СРОДНА ДУША

M T

Знаци дека детето има висок коефициент на интелигенција: Внимавајте на МАЛИТЕ ДЕТАЛИ

M T

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T