19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Студени утра под просекот и дожд – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Во текот на работната седмица времето ќе биде претежно стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд.

Прогноза за 21.09.2022
Минимална температура: 3°C до 12°C Максимална температура: 14°C до 22°C

Прогноза за 22.09.2022
Минимална температура: 2°C до 12°C Максимална температура: 13°C до 21°C

Прогноза за 23.09.2022
Минимална температура: 3°C до 12°C Максимална температура: 13°C до 22°C