17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

Некои од нив кријат добра душа под таа ‘дебела школка’. Тие се лојални, страсни, чувствителни и знаат да сакаат.

Рак
Припадниците на овој знак имаат и цврста и нежна уникатност, во зависност од тоа со кого се и како се расположени. На луѓето кои не ги познаваат, Раковите може да им изгледаат ментално исклучително силни, па дури и недостапни. Но, зад тој „ѕид“ се кријат емоции и некоја необјаснива тага. Раковите се многу емотивни и се подготвени да направат се за луѓето што ги сакаат, дури и на нивна штета.

Девица
Девиците на многу луѓе им изгледаат како одмерени и многу ладни луѓе кои ништо не може да ги допре. Сепак, тие се исклучително добри, имаат убаво срце, многу се сочувствителни и секогаш се подготвени да им помогнат на другите, дури и кога станува збор за луѓе кои ги гледаат првпат во животот. Припадниците на овој знак се и одлични работници кои максимално квалитетно ќе си ја вршат работата во рамките на барањата на кои се изложени. Тие се перфекционисти и не сакаат колеги на работа кои „фаќаат кривини“. Девиците се приватно многу лојални, доверливи, грижливи… и како партнери и како пријатели. Понекогаш знаат да ви одат на нерви со своето ситничарење, но такви се само затоа што сакаат се да биде совршено.

Скорпија
Некои сметаат дека Скорпиите се еден од најзлобните знаци на Зодијакот, поединци на кои не сакаат да им замеруваат. Знаат да изгледаат мистични, мрачни и сериозни, па луѓето кои не ги познаваат добро често држат дистанца и се многу официјални со нив. Меѓутоа, припадниците на овој знак кријат добра душа под таа „дебела школка“. Лојални се, страсни, чувствителни, знаат да сакаат и секогаш можете да сметате на нив. Тие ќе направат се за луѓето за кои се грижат.

Можеби ќе ве интересира

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

M T

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T

Овие хороскопски знаци имаат шанса да станат директори – За бизнисот ставаат се на КОЦКА

M T

ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА СРЕЌА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ! – Ќе имаат ГОЛЕМА заработка

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T

Засекогаш несреќни во љубовта: Овие 3 хороскопски знаци остануваат без партнер, а не е виновен ретроградниот Меркур

M T