17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведени крадци во Скопје, следува соодветна пријава

На 17.09.2022 во 04.25 часот во с.Ново село, скопско, полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров лишиле од слобода тројца малолетници од с.Волково, скопско, од Скопје и од с.Ново Село поради сомнение дека сториле кривично дело по член 236 од Кривичниот законик. Кај еден од малолетниците бил пронајден предмет кој потекнува од кривично дело „тешка кражба“.

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.