11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

14 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Во текот на изминатата вечер (17/18.09.2022)во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата констатирани и законски санкционирани се 14 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 14 останати прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила