26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Претрес во Куманово, приведен дилер, пронајдена дрога

На 17.09.2022 во 10.25 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода И.С.(39) од Куманово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од бела прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.