9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ужас: Момче силува малолетничка во Прилеп

На 13.09.2022, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ш.(21) од прилепско село. Тој се сомничи дека на влезот од селото во кое живее извршил обљуба врз малолетничка.

Тој бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава, а од судија му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена.