14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

189 санкции за пребрзо возење

Во текот на вчерашниот ден (13.09.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 189 возачи. Од нив, осум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа 94 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 95 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

111 санкции за брзо возење

M T

50 санкции за недавање првенство на минување

M T

269 санкции за брзо возење

M T

ЕУ ги продолжува индивидуалните санкции против Русија за шест месеци

M T

220 санкции за пребрзо возење

M T

938 санкции за пребрзо возење

M T