26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ранети двајца малолетници во градски автобус на Партизанска, откако биле нападнати со остар предмет

На 12.09.2022 околу 19.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градски автобус на бул.„Паризански одреди“ едно лице со остар предмет нападнало и повредило двајца малолетници од с,Буковиќ, скопско.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.