11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

По расправија со семејството, физички ја нападнал ќерка си

На 12.09.2022, полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода Г.Ц.(42) од неготинско село затоа што, според пријавеното, претходниот ден, по кратка расправија со неговите родители, сопругата и децата, физички ја нападнал неговата ќерка. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.