19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarЛокалноТОП ВЕСТИ

Aрсовска: Никој не сака да ми биде портпарол

На вчерашната прес-конференција организирана од страна на поранешниот директор на „Водовод“, Златко Перински, на која Данела Арсовска „упадна“, градоначалничката на град Скопје, одговарајќи на новинарско прашање во врска со транспарентноста на општината, вели дека никој не сакал да биде портпарол.

„Па еве ме денеска се појавив, имаме и други прес-конференции и утре ќе имаме, можете се да ме прашате“, рече Арсовска.

„Па никој не сака да биде портпарол. Еве ајде дојдете вие бидете портпарол на Градот“, им рече Арсовска вчера на новинарите што ја следеа прес конференцијата на разрешениот директор на Водовод.