19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Тешка сообраќајка близу Миравци: 26 годишна девојка итно пренесена во болница

Дваесет и шестгодишната гевгеличанка Ц.М. била тешко повредена во сообраќајна несреќа што денеска се случила на релација Демир Капија-Миравци.

Во незгодата, возилото со коешто управувала гевгеличанката, удрило во банкина. По несреќата, повредената девојка била пренесена во скопската болница ,,Мајка Тереза, соопшти полицијата.

*Фотографијата е илустративна