16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Залутан куршум завршил во прозорец во Ѓорче Петров

На 03.08.2022 во 22.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.О.(41) од Скопје пријавила дека од залутано зрно бил оштетен прозорец од нејзиниот стан на подрачјето на Ѓорче Петров.

Увид извршила екипа од СВР Скопје, која го подигнала зрното за понатамошна постапка.