29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Подзнакот кажува многу повеќе за вас: Ја открива вашата природа, но и СУДБИНА

Вашиот подзнак се спојува со знакот на сонцето и месечината за да се добие попрецизна слика за вашата личност. Може да се каже дека вашиот знак во подзнакот е верзијата што ја презентирате некому пред навистина да ве запознае.

Ова е прилично точна пресметка, така што ќе треба да го знаете точното време на раѓање за со сигурност да одредите каков е вашиот знак во подем (подзнак) и важно е да избегнувате „погодување“ за да се обезбеди точност. Ако не знаете што сте во подзнакот, можете да пресметате овде.

Карактеристиките на подзнаците се она што сте предодредени да го отелотворите во текот на вашиот живот. Значи, ако некогаш се чувствувате како да не се поистоветувате со вашиот сончев знак, тоа е веројатно затоа што вашиот знак е подзнак на делот од вашата личност кој навистина доминира и ја покажува вашата суштина.

Подзнак Овен

Ако сте Овен во подзнак, тогаш можете да се обложите дека имате силно чувство за идентитет и претприемачки дух. Светот е полн со можности само за вас и вие сте многу ориентирани кон акција. Луѓето со овој подзнак се храбри и добри лидери. Тие носат брзи одлуки кога ќе им се претстави нешто што го сакаат.

Со Овенот владее Марс, што значи дека сте страствени и (понекогаш) малку жестоки глави. Вие сте проактивни во однос на фитнес, здравје и кондиција. Веројатно ви се допаѓа и спортската забава – теретана, работа, состанок за ручек – без да губите време за пресоблекување.

Подзнак Бик

Веројатно сте супер опуштени? Кога Бикот е вашиот подзнак, тоа значи дека „животот се исполнува на практичен и побавен начин“. Прилично сте втемелени и во реалноста, што значи дека не сте склони кон претерување. Подзнакот Бик може да ве остави многу чувствителни на сензорна стимулација.

Луѓето со овој подзнак длабоко ја ценат природата и „среќата ја наоѓаат од удобноста на едноставните суштества и физичкиот свет“. И да, со Бикот владее Венера, божицата на љубовта и убавината. Вообичаено, подзнакот Бик е физички убав. Живеете за физички допир како гушкање, а кога сте околу вас носите удобност и стабилност.

Подзнак Близнаци

За вечно љубопитните Близнаци во подзнакот, секогаш ќе има нешто ново за учење, истражување и споделување. Луѓето со овој знак во подем се разноврсни и прилагодливи. Тие исто така имаат силни комуникациски вештини, особено преку предавање и пишување. Способноста за комуникација може да ги направи Близнаците и социјална пеперутка. Тие се способни да комуницираат со различни луѓе на пријателски и шармантен начин.

Со Близнаците владее брз, брилијантен, комуникативен Меркур. Ова може да се манифестира како да има навестување на зло и љубопитност во нивните очи. Кога Близнаците се во пораст блиску до другите, тие чувствуваат најмногу енергија.

Подзнак Рак

Луѓето во подзнак рак се чувствителни на емотивната атмосфера и суптилните подводни струи околу нив. Инстинктивни и интуитивни, знаат кога нешто е добро или не – и тоа доаѓа од стомакот, а не од интелектот. Исто така, имате тенденција да бидете меко срце и нежни. Немојте да се изненадите ако сакате да возите соло. На раковите им треба многу време сами за да „бидат верни и да го почитуваат својот уникатен ритам за да напредуваат“.

Под власта на Месечината, Раковите се недофатливи и тешко се читаат. Нивното расположение постојано се менува и тоа е мистериозно. Раковите што растат дури можат да имаат ангелски изглед на еленски очи, розови образи, што одговара на нивната интуитивна родителска енергија.

Подзнак Лав

Отворени сте, суперкреативни и сите ќе сакаат да ве имаат на својата забава бидејќи знаете како да започнете. Сакате да споделувате идеи со луѓето и најсреќни сте кога можете да ја споделите креативноста со другите. Влегуваат во собата и луѓето го чувствуваат тоа. Тоа е затоа што Лавовите се познати по тоа што прават другите да се чувствуваат топло и добредојдено.

Тие сјаат како сонце и обично имаат драматично чувство за мирис, поради што многу Лавови се познати по тоа што се уметници. Тие се исто така жестоко лојални пријатели. Значи, ако познавате некој што потпаѓа под овој подзнак, ќе сакате да го задржите во вашиот агол.

Подзнак Девица

Ги решавате проблемите и сакате да ја понудите својата помош. Ви причинува задоволство кога можете да бидете дел од она што го прави светот да работи поефикасно. Што е интересно затоа што, иако сакате да бидете тука за другите, вие сте сосема самодоволни. Исто така, ова е подзнак со кој владее Меркур, па тоа се луѓе кои се сметаат за посветени и одговорни.

Тие често имаат толку долг список на обврски и толку многу им се случува во главите што можеби изгледаат како да не реагираат или обрнуваат внимание на вас – но всушност не се. Тие се само зафатени. Добри сте и да останете објективни и да одржувате неемотивен став, поради што веројатно сте познати по тоа што лесно ги решавате проблемите во колективите.

Подзнак Вага

Вие сте роден дипломат и имате тенденција да бидете толерантни и искрени додека слушате различни гледишта. Затоа, не е чудно што постојано се стремите кон рамнотежа во сопствениот живот. Сепак, вашата способност да ја гледате сечија страна може да ве натера да се колебате, бидејќи сакате да ги земете предвид сите чувства при изборот.

Хармонија, мир и љубов се вашето мото. Имате остро око за да ја направите околината поубава и попријатна и длабоко ја цените уметноста. Под власта на Венера, божицата на љубовта и убавината, Вагата во подем има многу социјален шарм и светлина. Тие се слатки и убави, и бараат дружење и поврзаност.

Подзнак Скорпија

Не само што ја барате вистината, туку и вашата изострена емоционална интелигенција и инстинкт делуваат како шесто сетило. Длабоко ја цените приватноста, што значи дека има мал ѕид што треба да се урне кога станува збор за запознавање. Но, кога некој го прави тоа, врската станува интензивна.

Кога ќе помислите на подзнакот Скорпија, побарајте луѓе со силно око. Ја испуштаат таа мистериозна, секси енергија, како да гледаат низ вас, без воопшто да бидат свесни за тоа.Накратко, Скорпиите можат да ве „читаат како книга“ и се супер отпорни.

Подзнак Стрелец

Животот е една голема авантура ако спаѓате во овој подзнак. Тие сакаат се и сакаат да извлечат максимум од се. Во основа, вие едноставно сакате да уживате во животот и сте дарежливи со вашата достапност до другите затоа што сакате да одвојувате време за активности кои создаваат радост и нови сознанија.

Секогаш има повеќе што сакате да научите и да се интегрирате во вашиот живот и на тој начин да станете инспирација, пример и учител за другите. Овој оптимистички став ги наведува Стрелците да одат напред за да ја исполнат визијата за животот за кој сонуваат. Тие се доста убедливи. Тие можат да ве обземат со нивниот ентузијазам за она во што веруваат.

Подзнак Јарец

Овој подзнак е дека тие се дисциплинирани и ја ценат напорната работа. Имате и длабока почит кон историјата и она што било порано. Дури и да сте најслатката личност на планетата, ќе имате став „не сум тука да играм игри“. Тие имаат софистицирана енергија за лидери, па затоа се добри шефови.

Јарецот е прагматичен и ќе постигне одредени цели дури откако ќе создаде стратегија кон вашата крајна дестинација. Својот печат на одредена ситуација го давате само кога сте сигурни дека можете да ја преземете обврската да ја доведете до крај.

Подзнак Водолија

Овој подзнак е ориентиран кон иднината. И вие сте бунтовник со причина. Имате желба да го разбиете статус квото со крајна цел да го унапредите човештвото како целина. Водолија во подем е исто така силна по дух, лојална и подготвена да им помогне на своите пријатели да ги решат проблемите од рационална гледна точка.

Со Водолијата владее Уран, што значи дека ќе ги размрдате работите кога ќе влезете во соба. Начинот на кој се изразувате е толку уникатен и различен. Дел од патувањето на овој знак во подем е дека тие треба да се истакнат. Во основа, ако сте Водолија во подем и никогаш не сте почувствувале дека „се вклопувате“, тоа само значи дека целосно го отелотворувате вашиот подзнак. (Добра работа!)

Подзнак Риби

Рибите во подем се нежни, чувствителни суштества со длабоко разбирање на луѓето и неосудувачки пристап кон другите. Не сакајќи да видат како некој страда, тие ја нудат својата помош кога на пријателот му треба рамо за плачење. Рибите во подем, исто така, имаат длабоко „разбирање дека сите работи се поврзани“ и постојано се стремат кон единство.

Луѓето со подзнак Риби имаат и многу различни страни. Сакаат уметност, музика, ТВ и слично. Тие ќе поминат низ фази во кои покажуваат различни ликови и стилови бидејќи се длабоко уметнички.

Можеби ќе ве интересира

ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ДЛАНКИТЕ И ОТКРИЕТЕ ЈА СУДБИНАТА: Линијата на срцето одредува што ве чека во љубовта

M T

ЈА ЗАПОЗНАВ НА ТИНДЕР, НЕМАВ ПОЈМА ШТО МЕ ЧЕКА: Млад човек ја сподели својата неверојатна „судбина“

M T