16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Почина актерот Митко Апостоловски

На 67 години почина актерот Митко Апостоловски.

Неговиот колега Петар Горко на Фејсбук напиша дека ова е неизмерна загуба.

Апостоловски е роден во Битола на 7 март 1955 година. Дипломирал на Вишата музичка школа во Скопје (Отсек за драмски глумци). Работел во Народниот театар во Битола (1973 — 1974) и во Народниот театар во Куманово (1980 — 1995). Играл во многу телевизиски серии и филмови.