26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Спорт Во тренд...

Трагедија во БиХ – почина 20-годишен голман еден ден откако бранел за својот тим

Тажна вест од фудбалот во Босна и Херцеговина, откако 20-годишниот голман Мато Матиќ починал еден ден откако бранел за својот нисколигашки клуб, Младост од Домаљевац.

„Црно утро над нашето село. Искрено сочувство до неговото семејство и сите кои го познаваа. Еден млад живот не треба да заврши на ваков начин. Мато во последната година се посвети на некои повисоки цели, академијата и полициската униформа, но продолжи да го дава максимумот на фудбалскиот терен. Навивај за нас од некое друго, подобро место, биди спокоен и мирен“, се вели во објавата на клубот.