29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Хорор во Охрид: Маж ја претепал невенчаната сопруга и се обидел да ја прободе

На 31.07.2022 година во 01.10 часот во СВР Охрид пријавено е дека Г.Ц. од Охрид во семејниот дом физички ја нападнал неговата невенчана сопруга и со остар предмет се обидел да ја повреди, информираат надлежните од МВР.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат оттаму.