31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Трагедија во велешко: Еден загинат во сообраќајка

На 30.07.2022 околу 08.15 часот на регионалниот пат с.Извор, велешко, кај место викано „Врановски aнови“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу две товарни возила „ТАМ“, двете со велешки регистарски ознаки, едното управувано од И.Ј.(37), а другото управувано од Ј.Ј.(22), и двајцата од с.Бузалково, велешко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил И.Ј., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде и им подлегнал на повредите.

По насоки на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Увид извршила екипа од СВР Велес.