29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време со дожд и грмежи во попладневните и вечерните часови

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Доцна попладне и во вечерните часови во северните и источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со силен ветер и електрични празнења. Максималната температура ќе биде во интервал од 32 до 38 степени.

Во Скопје сончево и топло. Кон крајот на денот и во вечерните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи, а во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме. Максималната температура ќе достигне 38 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 35 степени

M T

Сончево време со температура до 38 степени

M T

Претпладне жештина, попладне пороен дожд и грмежи

M T

Утре и задутре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

M T

Сончево време со температура до 40 степени

M T

Сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност

M T