31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Четири знаци ги чека голема среќа во август – Од сега се’ ќе биде поинаку за овие хороскопски знаци

Сонцето влегува во Лав на 23 јули и останува во овој огнен знак до 22 август.

Астролозите велат дека од сентименталното и интуитивно владеење на Ракот, на 23 јули преминуваме во страсното време од годината со кое владее Лав! Под негово владеење, наплив на самодоверба, креативност и позитивност доаѓа во нашите животи.

Ќе имаме чувство дека сме незапирливи! И така до 22 август! Ќе бидеме расположени и за други летни ноќи поминати со драги луѓе, за летни романси и љубов, за забава и дружење, за впивање на скапоцените сончеви зраци и неговата позитивна енергија.

Во периодот на владеење на Лав, Марс ќе биде во Уран, Сатурн во Водолија. Меркур влегува во Девица на 4 август, а Венера во Рак. Ќе има многу можности за мечтаење и уживање во секојдневните задоволства. Еве кои знаци од зодијакот ќе имаат најмногу среќа:

Лав
Кој друг би имал најмногу среќа во овој период освен самите Лавови?! Иако сакате постојано да сте во центарот на вниманието, сега е најдоброто време за тоа.

Со вашиот владетел, Сонцето што носи виталност, вашиот ум е фокусиран на тоа како се претставувате пред другите и ќе ги освоите сите со еден поглед!

Зголемувањето на самодовербата што ќе го добиете ќе ви го олесни постигнувањето на сите ваши цели; На 28 јули, кога Младата Месечина ќе влезе во вашиот знак, ќе имате можност што не се појавува многу често – да се фокусирате на вашата визија, која има неверојатни шанси да стане возбудлива реалност! Соништата навистина се остваруваат!

Вага
Овој период е рај за вас! Сонцето се движи низ вашата 11-та куќа на вмрежување и пријателство, што го поттикнува вашето чувство за поврзаност и потреба за дружење.

Ве очекуваат многу заеднички акции, авантури, забави и тимска работа. Сè што правите со другите ќе биде хит, без разлика дали е работа или забава!

Ќе бидете среќни и задоволни, опкружени со луѓе кои ги сакате.

Стрелец
Нема ништо што го сакате повеќе од одење во авантура, па затоа сезоната на Лав е прилично создадена за вас.

Сонцето сега се движи низ вашата деветта куќа на авантурата и учењето, туркајќи ве да излезете од вашиот вообичаен простор и да одите некаде што целосно ќе ви ги отвори очите!

Овој период е одличен за истражување, за проширување на знаењето; На 31-ви јули, кога Сонцето го трипира Јупитер во вашата петта куќа на романтиката, имате одлична шанса да запознаете некој со кој би можеле да имате стабилна, љубовна врска!

Јарец
Иако вообичаено претпочитате да се придржувате до логичен план за игра наместо да пливате во длабоки, сложени чувства, сезоната на Лав ви дава можност да излезете од зоната на емоционална удобност.

Сонцето се движи низ вашата осма куќа на емотивни врски, интимност и заеднички ресурси, охрабрувајќи ве да бидете поранливи и да го споделите она што е во вашето срце со партнерот или саканите.

Околу 11 август, кога полната Месечина ќе влезе во вашата втора куќа на приходите, тоа е одлична можност да ги соберете плодовите од вашата напорна работа, пишува Атма.