16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис

Денеска нова цена на горивата

Денеска напладне треба да биде донесена одлука за нова цена на горивата.

Засега нема информации за тоа во која насока ќе оди утврдувањето на новите цени на горивата.

Изминатите два пати имаше пад на дизелот за околу 5 денари, а ова се актуелните цени:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 109,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 111,50 (денари/литар), Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 104,00 (денари/литар), Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 103,00 (денари/литар), Мазут М-1 НС 53,305 (денари/килограм)