26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Почна советот за безбедност, еве што се случува

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 16-та седница на Советот за безбедност. На дневен ред на седницата е модифицираниот предлог на француското претседателство со ЕУ за почеток на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија.