16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Апсења вечерва низ Охрид

Во голема полициска акција на Единицата за брзо распоредување и СВР Охрид денеска во струшко се лишени од слобода повеќе лица, повеќето албански државјани, фатени при бесправна сеча на дрва. Кај нив пронајдени над 30 кубика дрва.

МВР ја потврдува акцијата, а повеќе информации најавува во текот на утрешниот ден.