27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Утре дожд и ветер, па стабилизација – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота ќе дува засилен северен ветер, а во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Потоа во следните денови ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 18.06.2022
Минимална температура: 10°C до 18°C Максимална температура: 23°C до 31°C УВ=7

Прогноза за 19.06.2022
Минимална температура: 8°C до 17°C Максимална температура: 25°C до 32°C УВ=8

Прогноза за 20.06.2022
Минимална температура: 9°C до 17°C Максимална температура: 26°C до 33°C УВ=8