22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија Во тренд...

Голема полициска акција во штипско: Има уапсени, запленети огромни количини на стебла канабис

Голема полициска акција во штипско се случувала вчера дознава Centar.mk.

Вчера попладне полицијата заплени над 15.000 стебла канабис во околината на Карбинци, има и приведени лица.

Од МВР потврдуваат, а детали најавија во текот на денот.