22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец од гостиварско

На 12.06.2022 во 19.30 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, во присуство на родител, лишиле од слобода малолетник од гостиварски Добридол.

Тој се сомничи дека во изминатите два месеца извршил четири кражби во селата Градец, Сенокосе и Добридол. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец на уметнички слики, одреден притвор, а дел од одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен скопјанец осуден на две години казна затвор

M T

Приведен крадец, осуден на казна затвор од 10 години и пет месеци

M T

Приведен крадец од Штип

M T

Приведен прилепчанец баран со потерница

M T

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

M T