27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Афера Рекет: Изјавите за рекет и закана кон бизнисмени од страна на Мицкоски да ги истражи Јавното обвинителство, бара СДСМ

Изјавите за рекет и закана кон бизнисмени од страна на Мицкоски да ги истражи Јавното обвинителство, бараат од владејачката СДСМ.

– Изјавите за рекет, притисок и закана кон бизнисмени јавно ги дадода актуелен градоначалник и еден бизнисмен.

Сите надлежни институции, по допррн глас треба да постапат.

Јавното обвинителство треба да ги истражи наводите кои укажуваат на одредени криминални шеми

Едно е факт, Христијан Мицкоски е ист како Никола Груевски, сака да седи во криминално стекнатиот бел дворец и оттаму да кажува кој како да суди и кој како да работи, велат од СДСМ.