18.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ – Дури 70 отсто од жените сакаат мажите да им го прават тоа во кревет

Истражувањето спроведено од компанијата LoveHoney, која произведува секс играчки, покажува дека повеќето луѓе се возбудуваат од „мали чудовишта“ во сексот.

Според медиумите, во истражувањето учествувале четири и пол илјади луѓе, а 70 отсто од жените и 61 отсто од мажите изјавиле дека им се допаѓа (не се наведува дали сакаат да ги удираат партнерките или тие да ги удираат нив, па затоа се претпоставува дека и двете).

Авторката на книгата „Егзибиционизам за срамежливите“, д-р. Керол Квин еднаш објасни дека „повеќето жени го сакаат тоа затоа што им се допаѓа физички, но и емотивно“.

– Лесниот удар во задникот ги стимулира нервите кои завршуваат во вагината – објасни др. Квин која вели и дека на долниот дел од задникот има повеќе нерви кои водат до уживање во сексот.

Околу 60 отсто од жените и мажите рекле дека пробале некаков облик на БДСМ со своите партнери (кратенка за Bondage Discipline Submission (или Садо – мазохизам), а 60 отсто од жените наводно уживаат во врзување, гризење и секс со превез.

Можеби ќе ве интересира

Жените со најголеми гради живеат во САД – Најмалку имаме во соседството, a тоа не го очекувавме

M T

Ескорт дама објаснува зошто жените изневеруваат, а скоро сите имаат ИСТА ПРИЧИНА

M T

Мажите мразат кога жената ја прави ОВАА работа во кревет, но тоа не го признаваат

M T

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

M T

Едноставно неодоливи: Трите најпосакувани жени во зодијакот

M T

Жените открија во што е тајната: Вечната борба помеѓу добрите и лошите момци

M T