Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Хороскоп

Летото ќе им донесе БОГАТСТВО: Ги очекува ОГРОМЕН ПРИЛИВ НА ПАРИ, но и големи шанси

Во текот на летото 2022 година, поволната положба на планетата ќе им донесе финансиска среќа на многумина, а во продолжение прочитајте за хороскопските знаци.

Тоа не значи дека само ќе можете да седите и да чекате, туку полесно ќе ги искористите вашите шанси. А некои знаци ќе имаат малку повеќе среќа од другите.

Бик, Вага и Риби
Овие три знаци на Зодијакот се групирани заедно бидејќи со нив владее Венера, која летово ќе биде во прилично поволна положба – до 11 август, кога ќе премине во знакот Лав.

Покрај љубовта, Венера управува и со сферата на врските. Тоа во голема мера одредува колку ќе бидеме силни, активни и подготвени да ги поместиме границите за да ги постигнеме нашите цели. Тоа значи дека Бикот, Вагата и Рибите ќе имаат многу среќа во оние области каде што треба постојано да се движите и напредувате. Летото ќе биде поволен период за секаков вид интелектуална работа, а Венера ќе ви даде сила да останете продуктивни и да заработувате.

Венера не сака алчни луѓе, па затоа Вагите и Рибите како исклучително дарежливи луѓе нема да имаат проблеми, но Бикот би можел. Биковите мора да ја спречат желбата да земат се за себе. Ако научат да споделуваат корисни информации со другите и да помагаат, тогаш сигурно ќе бидат наградени за тоа.

Водолија, Девица и Близнаци
Со овие знаци владее Меркур, кој ќе биде исклучително позитивен и силен, особено кога ќе помине ретроградниот период, по 4 јуни. Поради добрата позиција на планетата, луѓето кои ги претставуваат овие три хороскопски знаци можат да сметаат на нови извори на приход, успешни купувања, брз успех и добри идеи.

Исто така, претставниците на овие знаци можат да започнат сопствен бизнис, летото е добро време за инвестирање во недвижнини…

Можеби ќе ве интересира

На кого летото ќе му донесе љубов: Овие знаци имаат најголеми шанси

M T

СДСМ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ги чинат 55.000 евра месечно, да ги вратат парите назад

M T

Што навистина значи кога ве чеша левата или десната дланка?

M T

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги врати парите кај граѓаните од луксузите во Белиот дворец како 20.000 евра за теписони или лустери

M T

Овие три хороскопски знаци ќе се збогатат во мај

M T

Кај овие хороскопски знаци парите се поважни од љубовта

M T