33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со мала локална облачност

Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11, а максималната ќе достигне од 23 до 28 степени. УВ=8

Во Скопје претежно сончево и топло.

Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 29 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

M T

Сончево и многу топло со температури до 38 степени

M T

Сончево и топло време со температура до 38 степени Целзиусови

M T

Сончево и топло време со температури до 36 степени

M T

Сончево и топло со локална облачност и температури до 38 степени

M T

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

M T