Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

138 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (17.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 138 возачи. Од нив 12 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 64 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 74 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

598 санкции за брзо возење

M T

175 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

M T

Русија одговара на санкциите на ЕУ: Москва сака контрола врз изворите на гас што Европа планира да ги снабдува

M T

Шефицата на британската дипломатија: За Украина уште оружје, за Русија уште санкции

M T

149 санкции за брзо возење

M T

216 санкции за брзо возење

M T