Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Додека град Скопје не се замара, Ковачевски со добра вест: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона

Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура, соопшти Димитар Ковачевски, мандатар за новата влада.

– Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде чекорите за да обезбеди топли домови и проблемот е надминат. Владините претставници детално ќе информираат за решението на вечерашната прес конференција. Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребно, соопшти Ковачевски.

Ова доаѓа додека Град Скопје избегнува да учествува во помошта со која треба да се обезбеди парно за скопјани во следниот период.