Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Силен земјотрес во Албанија, почуствуван и во Македонија

Зсемјотрес вечерва беше почувувствуван во Македонија.

Според првичните информации епицентарот на земјотресот е во Албанија на 56 километри од Призрен.

Земјотресот бил со јачина од 4,3 степени според рихтер, на длабочина од 2 километри