33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тешко повредени
Македонија

Тројца тешко повредени во сообрќајка кај Непроштено

M T
Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случил вчера на регионалниот пат Тетово-с.Јажинце, кај с.Непроштено. Несреќата се случила помеѓу „фолксваген голф“, управуван...
Македонија

Неколку лица тешко повредени кога возило излета од коловоз на булеварот Словенија во Скопје

M T
Ноќеска, по полноќ, односно во 00.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот Словенија, во близина на крстосницата со улицата Македонска косовска бригада...
Македонија

Тешко повредени две лица во сообраќајка кај с.Орашац

M T
На 04.09.2021 во 18,20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Свети Николе-Куманово атар на с.Орашац, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “лада...
Македонија Локално

Тешко повредени две лица при сообраќајка кај Демир Хисар

M T
На 29.08.2021 во 21.10 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Демир Хисар, кај с.Кадино Село на мостот од Прилепска река, патничко...
Македонија

Повеќе лица тешко повредени во сообраќајка во Струга

M T
Вчера во 08.25 часот било пријавено дека во Струга, на регионалниот пат Р1208 се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со дебарски...